BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Kastamonu enerji kimlik belgesi

Türkiye'nin cennet köşelerinden biri olan Kastamonu, büyük şehirlerin gürültüsünden kaçmak isteyenlerin sığınabilecekleri bir huzur bölgesi, panoramik dağlarıyla, yemyeşil ovalarıyla, zümrüt sahilleriyle, zengin kültürel varlıklarıyla bir çok alternatifler sunan bir tatil beldesidir. Yüz ölçümü 13.108 km²'dir. Kastomonu ilinin toplam nüfusu adrese dayalı nüfus kayıt sistemi veri tabanına göre  368.907  kişidir.   Kastamonu enerji kimlik belgesi alınan  binalarda ısı ya da ses yalıtımı olmak zorundadır.  Ayrıca bu binaların enerji kimlik belgesi alabilmesi için 50metre kareden büyük binalar olması gerekmektedir.  Bu metre kare altında bulunan yeni ya da eski binalar için EKB istenmemektedir. 

Yapı denetim

Yapı Denetim,adından da anlaşılacağı gibi yapıyı (yapılaşmayı) denetleyen bir sistemdir. Yapı Denetimi Hakkındaki 595 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile başlatılan ve bu kararname yerine, 13.07.2001 tarihinde 24461 sayılı Yapı Denetim hakkındaki 4708 Sayılı Kanunu ile devam ettirilen, Can ve Mal emniyetini birinci planda tutan, çağdaş ölçü ve standartları içeren, kontrolsüz ve kalitesiz yapılaşmayı önleyen bir sistemdir. Kastamonu'da da  birçok yapı denetim firmaları vardır. Bunlara KASTAMONU BİR YAPI DENETİM LTD.ŞTİ, KASTAMONU İKLİM YAPI DENETİM SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ, ANKABE YAPI DENETİM LTD.ŞTİ örnek vere biliriz.

Enerji Kimlik belgesi

Enerji Kimlik Belgesi, asgari olarak binanın enerji ihtiyacı, enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgilerini içeren bir belgedir. Böylelikle verildiği binanın Enerji Performansını göstermektedir.

Kastamonu Enerji Kimlik belgesi

1 Ocak 2011 tarihiyle birlikte Türkiye'de yeni yapılan binalarda yapı kullanım izinlerinin alınabilmesi için Enerji Kimlik Belgesi'ni çıkartmak zorunlu hale getirilmiştir. Yeni yapılan binalara Enerji kimlik Belgesi düzenlenebilmesi için binanın Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğine göre sahip olması gereken yapı ve yalıtım standartlarını karşılayabilecek şekilde inşa edilmiş olması gerekmektedir. Mevcut binalar ise 2 Mayıs 2017 tarihine kadar Enerji Kimlik Belgesi almak zorunda. Sonuç olarak 2017 yılı itibari ile enerji kimlik belgesi olmayan binaların alım - satım ve kiralamaları yapılamayacak üstelik daha yüksek vergiler ödemek zorunda kalacaklardır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için mevcut yalıtımsız binalarımıza ısı yalıtımı yaptırmak artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Bunun için ekbproje.com-dan yardım ala bilirsiniz.

Ekbproje.com nedir?

Türkiye'nin her yerinden ister telefonla ister online olarak bina, iş yerinizin iskan almak için enerji kimlik belgenizi 1 günde hazırlayıp teslim ediyoruz. Ekb Uzman kadrolarımız tarafından bina özelliklerine göre binanızın enerji sınıfını belirliyoruz.

Kastomu'da enerji kimlik belgesi nasıl almalı?

Diğer illerde olduğu gibi Kastamonu'da da enerji kimlik belgesi almak zorunludur. Ruhsat veren belediye tarafından Yapınızın enerji kimlik belgesi istemektedir. EKBproje olarak size enerji kimlik belgenizi almanızda yardımcı oluyoruz. Web sitemiz Enerji kimlik belgesi uzmanları tarafından ekb'nizi güvenli ve hızlı bir şekilde hazırlar. Beptr (bina enerji performansı) sistemi üzerinden yapınızın özelliklerini sisteme yükleyerek enerji kimlik belgenizi onaya sunar. Ekb belgeniz onaylandıktan sonra kargo ile kapınıza kadar gönderiyoruz. Ödemelerinizi yapmak için ister havale/et ister kredi kartı ister ise kapıda ödeme yapabilirsiniz.

Kastamonu Enerji Kimlik belgesi

Kastamonu beptr.bep.gov.tr'nin güncel verilerine göre 08.09.2015 tarihine kadar yapılan enerji kimlik belgesi 694 adet ve proje sayısı 793 adet yapılmıştır. Bunlardan, 27 adet enerji kimlik belgesi müstakil konut, 611 adet enerji kimlik belgesi apartman, 4 adet enerji kimlik belgesi rezidans, 27 adet enerji kimlik belgesi ofis,  0 adet enerji kimlik belgesi hastahane,  13 adet enerji kimlik belgesi eğitim kurumları, 6 adet enerji kimlik belgesi otel ve 6 adet enerji kimlik belgesi avm olmak üzere enerji kimlik belgesi oluşturulmuştur. 

Sizler de yapınıza ait enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'u ziyaret ediniz. 

İletişim Bilgilerimiz

EKBPROJE.COM
TÜRKİYE
0544 304 1216
info@ekbproje.com

Bayi ve şubelerimiz için tıklayın.

EKB TALEP FORMU