BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Bakım-Onarım

İş Ve İşçi Sağlığı Açısından Elektrik Bakımı Ve Onarımı

1475 Sayılı İş Kanunun 73. Maddesine göre, her işveren işyerinde işçilerin sağlığının sağlamak için gerekli olan bu husustaki şartları sağlamak ve araçları noksansız bulundurmakla yükümlüdür. Elektrik bakımı ve elektrik onarımı da bu maddenin kapsamına girmektedir. İşverenler, makine kullanımları,  elektrik tesisatları ve bunun gibi birçok alanda doğacak tehlikeleri işçilerine anlatmakla ve önlemlerini alarak bakım ve onarımlarını yapmak ya da yaptırmakla yükümlülerdir. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü 353. Maddesine göre ise Elektrik tesisatı, cins ve hacmine göre ehliyetli elektrikçiler tarafından yapılarak, bakım ve onarım işletmesi sağlanmalıdır. Yine aynı tüzüğün 354. Maddesine göre, nemli ve tozlu yerlerle geçici olarak nemli olan, ıslak, korozif, yangın tehlikesi arz eden ve yüksek sıcaklığı olan yerlerde yapılmış ve yapılacak elektrik tesisatı ile bina dışına yapılmış elektrik tesisatı, Elektrik İç Tesisat Yönetmeliği ve Fenni Şartnamesine uygun olmalıdır. Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği 27. Maddesine göre ise, tesislerin ve aygıtların teknik belgelerinde belirtilen aralıklarla bakım ve onarım yapılmalıdır. Yapılan bakım ve onarımlar kalıcı bir özel bakım defterine kaydedilmelidir.

Elektrik Bakımı ve Elektrik Onarımı

Bir işletmedeki en tehlikeli birimlerden biri bakım onarım bölümüdür. Bu bölüm, bir işletmedeki tüm makine, donanım, teçhizat ve sistemlerin en iyi performansla çalışabilmeleri ve devamlılık arz edebilmeleri için çok önemlidir. İşletmenin bel kemiğidir. Bu bölümün görevi, üretim sürekliliğinin devam edebilmesi için, makine ve teçhizatlarda meydana gelecek arızaların giderilmesi ya da oluşabilecek arızaların önlenmesi için periyodik bakımlarının yapılması aynı zamanda da ek bina ve yardımcı tesislerin bakımı, makinelerin montajı ve yer değiştirmesidir. Elektrik bakım ve elektrik onarım işleri yapılırken çevre kirliliğine karşı önlemler alınmalı, hurda ve atık malzemelere dikkat edilmeli ve bina tesislerin yangında korunması ile ilgi bilgiler de mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaç Çeşit Bakım ve Onarım Vardır?

İşletmedeki kurulu düzenin devamı için bakım ve onarım çok önemlidir. Planlı ve plansız olmak üzere iki çeşit bakım ve onarım vardır. Plansız bakım ve onarımda aniden çıkan arıza ve eksikler sonucu yapılan anlık bakım ve onarımdır. Bu yüzden onarım esnasındaki süre kaybı oldukça yüksektir. Bu yöntemle ortaya çıkan arızalar zamanla diğer teçhizatlar da zarar verebilmektedir. Bu yüzden zorunlu olmadıkça kullanılmayan bir yöntemdir. Diğer bir yöntem olan planlı bakım onarım ise kendi bünyesinde 3 bölümdedir. Bunlar: Periyodik bakım (koruyucu bakım), kestirimci bakım (uyarıcı bakım) ve proaktif bakım(önleyici bakım)dır dır. Periyodik bakımda, önceden belirlenen bir zaman periyodunda parçalarının bakım ve onarımı yapılmaktadır. Kestirimci bakımda, araçlar durdurulmadan durumları hakkında veriler tespit edilerek zaman içerisindeki değişimleri incelenir. Proaktif bakımda ise, arızaların ortaya çıkmadan başlangıçta ortaya çıkmasının önlenmesi amacı vardır.

Trafo Bakım - Onarımı ile Trafo Yüksek gerilim işletme sorumluluğu Hizmeti:

Diyarbakır Trafo Bakım - Onarımı ile Trafo Yüksek gerilim işletme sorumluluğu Hizmeti verilir.

Manisa Trafo Bakım - Onarımı ile Trafo Yüksek gerilim işletme sorumluluğu Hizmeti verilir.

İzmir Trafo Bakım - Onarımı ile Trafo Yüksek gerilim işletme sorumluluğu Hizmeti verilir.

Batman Trafo Bakım - Onarımı ile Trafo Yüksek gerilim işletme sorumluluğu Hizmeti verilir.

Mardin Trafo Bakım - Onarımı ile Trafo Yüksek gerilim işletme sorumluluğu Hizmeti verilir.

Elazığ Trafo Bakım - Onarımı ile Trafo Yüksek gerilim işletme sorumluluğu Hizmeti verilir. 

Şanlıurfa Trafo Bakım - Onarımı ile Trafo Yüksek gerilim işletme sorumluluğu Hizmeti verilir.

Siirt Trafo Bakım - Onarımı ile Trafo Yüksek gerilim işletme sorumluluğu Hizmeti verilir.

Şırnak Trafo Bakım - Onarımı ile Trafo Yüksek gerilim işletme sorumluluğu Hizmeti verilir.

Hakkari Trafo Bakım - Onarımı ile Trafo Yüksek gerilim işletme sorumluluğu Hizmeti verilir.

www.ekbproje.com

 

Hızlı ve güvenilir bir şekilde ENERJİ KİMLİK BELGENİZİ bir gün içerisinde teslim alabilirsiniz.

İster kapıda ödeme fırsatı isterseniz Havale veya Eft ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

EKBPROJE.COM - MY PROFESYONEL ENERJİ LTD. ŞTİ.

EKB TALEP FORMU