BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Enerji Kimlik Belgesi Merak Edilen Sorular

 Enerji Kimlik Belgesi Merak Edilen Sorular

Enerji Kimlik Belgesi Nedir?

Enerji kimlik belgesi yönetmenliği -5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu 18.4.2007 de yayınlanarak Türkiye’nin enerji verimliliği bir yön vermek istemektedir. Enerji verimliliği yönetmenliği hemen yürürlüğe girmeden aşama aşama uygulanmaktadır. Bu yönetmenlik enerji kullanımındaki verimliliği artırılması amacıyla Bina Enerji Performansı Yönetmenliği düzenlenmiştir. Yönetmenliğin 4. Maddesine istinaden 01 Ocak 2011 de ruhsat almış tüm yapılarda enerji kimlik belgesi iskan aşamasında yapmaları zorunlu hale geldi. Mevcut binalar da ise 02 Mayıs 2017’ye kadar Enerji Kimlik Belgesi alma zorunluluğu getirmiştir.

Enerji Kimlik Belgesi Ne Zaman Alınmalıdır?

EKB Belgesi yeni binalarda iskan aşamasında ilgili ruhsat veren kurum( Belediye, İl özel idare V.b.)  tarafından istemektedir.  Bu aşamadan önce bir Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı tarafından bu hizmeti alabilir. Yada Enerji Verimliği Danışmanlık şirketleri tarafından alabilmektedir.    Bu belge ile alınan binalara ile enerji kimlik belgesi olmayan binalar arasında  enerji tasarrufu oldukça fazla miktardadır.  Bu binalara enerji kimlik belgesi alınması ile enerji tüketimi azaldığı gibi enerjiden alınan verim ise fark edilir derecede artmaktadır

Mevcut Binalar EKB Belgelerini ne zaman almalıdır?

Mevcut (eski) yapılarda ise 2017’e kadar ekb belgeleri almaları zorunludur. Ancak www.ekbproje.com olarak tavsiyemiz bu tarihten önce almalarıdır. Zira 2017’de ciddi talepler olacağından ekb belgenin yetiştirmesi zaman alacaktır. Bu tarihten itibaren herhangi bir tapu devri veya bankalarda kredi olarak kullanmaları mümkün değildir. Bunun için 02 Mayıs 2017 Sabahı bir çok bina sahipleri Tapu dairelerinden Bina satışları yapamayacaktır.

Şimdiden Enerji Kimlik Belgenizi başvurmak için formu doldurabilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesi – EKB proje Kimler tarafından Verilmektedir?

Enerji Kimlik Belgesi Bakanlık tarafından yetki verilmiş Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketleri tarafından Mevcut binalarda belgeyi düzenleme yetkisine sahiptirler. https://www.ekbproje.com/  web sitesi olarak My Profesyonel Enerji Şirketi ekb belgeleri düzenlemede yetkili kuruluştur. Yeni binalarda ise EKB Uzmanı ve SMM belgesine sahip Mimar veya Mühendisler tarafından ekb belgesi düzenleyebilirler.

Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları

Enerji kimlik belgesi fiyatları hakkında bilgi almak için ekb talep formu doldurarak ekb uzmanlarımız tarafından size dönüş yapılacaktır. Ekb fiyatı info@ekbproje.com mail adresinden de alınabilir. Un uygun ekb fiyatları için bizi takip etmeye devam edin.

Enerji Kimlik Belgesi Örneği

Enerji Kimlik Belgesi  örneğinde enerji kullanım alanları ve belgesi olan bilgiler olarak aşağıda sıralanmıştır.

 • Isıtma sistemleri
 • Sıhhı sıcak su sistemi
 • Soğutma sistemi
 • Havalandırma
 • Aydınlatma
 • Yapı ada/pafta/parsel bilgileri
 • Yapı yapım yılı
 • Yapı tipi ( Apartman EKB, Ofis Ekb, Otel Ekb, Eğitim Ekb, Müstakil Daire Ekb Toplu konut – Toki Ekb)
 • Toplam inşaat alanı
 • Yapı sahibinin adı ve adresleri
 • Olarak enerji kimlik belgesinde bulunan alanlardır.

enerji kimlik belgesi

Ayrıca enerji kimlik belgesinde Belgenin veriliş ve geçerlilik tarihleri ile beraber belge numarası mevcuttur.  Enerji kimlik Belge numarası bakanlık sitesinden doğrululuğu sorgulayabilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesi Sorgulama

Enerji kimlik belgesinin sağ alt tarafında Belge Numarası diye belirtilen kısmı https://www.ekbproje.com/surec sitemizden sorgulayabilirsiniz. Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından belirtilen alana ekb belge numarası sorguladığınızda belgenin doğrululuğu öğenebilirsiniz.

Mantolama Zorunlu mu?

Enerji kimlik belgesi çıkartmak için mantolama zorunlu değildir. Enerji sınıfları A, B, C, D, E, F ve G Sınıfların altına çıkması halinde mevcut binalarda mantolama yapmaları zorunludur. Ancak Mantolama bina kullanıcılar tarafından enerji tasarrufu sağlamaktadır. Yeni binalarda zaten mantolama zorunludur. Mantolama yapıldıktan sonra www.ekbproje.com tatafından Enerji Kimlik belgesi yada Mantolama belgesi için başvurmaları gerekmektedir. 

www.ekbproje.com Online Enerji Kimlik Belgesi Sitesi

ekbproje.com enerji kimlik belgesi

Enerji kimlik belgesi hakkında yetkilendirilmiş firma olup Türkiye Geneli Mevcut(eski) ve yeni binalarda enerji kimlik belgesi uzmanlar tarafından düzenlemektedir. Türkiye geneli bir çok EKB bayisi olan ekbproje.com - Emd Trade Enerji firması sınırlı sayıda Enerji Kimlik Belgesi Bayiliği vermektedir. Ekb Bayilik Başvurusu için formu doldurun.

www.EkbProje.com  ||  info@ekbproje.com  ||| Enerji Kimlik Belgesi Platformu

EKB TALEP FORMU