BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Enerji Kimlik Belgesi enerji sınıfları nelerdir?

Enerji Kimlik Belgesi enerji sınıfları nelerdir?

Enerji Kimlik Belgesi enerji sınıfları nelerdir?

Enerji kimlik belgesi, binaların çevreye dost enerji tüketimi yapmaları için düzenlenmesi zorunlu hale getirilen ve 50 metrekare üzerindeki tüm eski ve yeni binalarda olması gereken bir belgedir. Bu belgede yer alan kategorilerde binanın her türlü enerjisi için kullanımlarının çevreye dost olup olmadığının tespit edilmesi önemlidir. Bunun için enerji kimlik belgesi enerji sınıfları nelerdir sorusu gündeme gelir. Eğer EKB  alınmamış olursa binalar için bir takım yaptırımlar da devreye girecektir. enerji kimlik belgesi almak için gerekli olan birkaç adım atılmalıdır
 
Enerji kimlik belgesi enerji sınıfları nelerdir ne anlama gelir aşağıda inceleyeceğiz. Kısaca özetlemek gerekirse Enerji kimlik belgesinde 6 adet enerji sınıfı bulunur. Bunlar binanın ne kadar çevreye dost ne kadar düşman olduğunu belirleyen kategorilerdir diyebiliriz.
 
Enerji kimlik belgesi enerji sınıfları nelerdir daha iyi anlaşılması için tüm sınıfları tek tek ele alarak, bilgi edinmenizi sağlayacağımız bu yazımızı okuduktan sonra, binanız için bir enerji kimlik belgesi düzenlenmişse ne anlama geldiğini anlayabileceksiniz.
 
Herkesin merak ettiği enerji kimlik belgesi enerji sınıfları nelerdir? Altı sınıfı da detaylı inceleyelim.
 
A Enerji Sınıfı: Her yerde olduğu gibi enerji kimlik belgesinde de A sınıfı olmak Çok İyi derecesini ifade eder. Ülkemizde A sınıfı enerji belgesine sahip olan bina sayısı oldukça azdır ve bu sınıf, yenilenebilir enerji kaynaklarını yani güneşi rüzgâr ve toprak enerjisini kullanarak maksimum bir çevre dostu politika benimsemiştir.
 
B Enerji Sınıfı: Olması gereken standartların üzerinde bir enerji verimliliği sağlandığı binalar B sınıfıdır. A ve B sınıfı binalar oldukça azdır, çünkü olması gerekenden daha iyi bir sistemleri vardır.
 
C Enerji Sınıf: C sınıfı enerji kimlik belgesi için gerekli tüm standartların taşındığı bir sınıflamadır. Yani en iyilerin bir alt sınıfı ve iyi olarak kabul edilmektedir.
 
D Enerji Sınıfı: Tüm standartları taşımasa da, ortalamanın üzerinde bir verimlilik sağlamaktadır.
 
E Enerji Sınıf: Ortalama bir değer olan E sınıfı için de belge düzenlenebilir ve kötü bir sonuç olarak sayılmaz.
 
F Enerji Sınıfı: F sınıfı da birçok binada bulunan ve düşük verimliliğe sahip olan sistemdir.
 
G Enerji Sınıfı: En düşük verimliğe sahip sınıftır. G sınıfından düşük verimlilik sağlayan binalara enerji kimlik belgesi verilmemektedir.

 

Binanızın enerji kimlik belgesi fiyatı almak için www.ekbproje.com 'dan online EKB Talep edebilirisiniz. 

www.ekbproje.com ||| ENERJİ KİMLİK BELGESİ

EKB TALEP FORMU