BİLGİLERİ DOLDUR, EKB FİYATI ÖĞREN

YAPI CİNSİ

ENERJİ KİMLİK BELGESİ
FİYATLARI HESAPLA!

Yapınıza ait bilgileri girerek anında
Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Reaktif Ceza Takibi-Kompanzasyon Takibi

Reaktif Ceza Takibi-Kompanzasyon Takibi

Reaktif Ceza Takibi-Kompanzasyon Takibi

Türkiye Cumhuriyeti enerji piyasasını kontrol edebilmek için 2008 yalında bir yönetmelik oluşturdu. Bu yönetmeliğe göre TEDAŞ a bağlı işletmeler artık uygulanacak olan reaktif oranları düzenlemelidir. Bu düzenlemeye göre belirli oranlarda enerji kullanan işletmeler İndüktif ve Kapasitif enerjilerine göre artık Reaktif enerji tüketim bedeli ödemekle yükümlü tutulmaya başlandı. Reaktif enerji nedir diye sorulduğu vakit ise genel olarak şu şekilde bir açıklama yapılabilir.  Şehrin elektrik şebekesine bağlanılan herhangi bir cihaz aktif enerji çeker ancak bunun yanında reaktif enerji de çeker. Cihazın çalışmasında herhangi bir etkisi olmayan reaktif enerji şebekeyi gereksiz yere yüklemektedir ve şebekenin işletimi sırasındaki maliyeti arttırmaktadır. Bu yüzden bir işletmenin reaktif ile aktif enerji tüketimlerini belirli sınırlar içerisinde tutmalıdırlar. Bunun için de kompanzasyon sistemlerinden faydalanırlar.

Kompanzasyon Sistemi Nedir?

Kompanzasyon sistemleri enerji tüketimlerini belirli sınırlarda tutabilmek için kurulan sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde işletmekler aktif ve reaktif enerji harcamalarını kontrol ederek bu harcamaların yasa ile belirlenen sınırlar dahilinde kalmasını sağlamaya çalışırlar çünkü reaktif enerji harcamanın bedeli işletmeleri ciddi borçlar altına sokabilmektedir. EKBproje uzaktan teaktif enerji takibi yapabilen bir firmadır. Bu sayede reaktif enerji harcamasını uzaktan bilgisayarlı sistemlerle yaparak firmaların enerji harcamasını kontrol eder. Ayrıca EKBproje firmaların enerji harcamalarını arşivleyerek dönemsel olarak veriler tutar ve ileride yine firmaların kullanımına ve bilgisine sunar.

Kompanzasyon Sistemi Nasıl Çalışır?

Kompanzasyon sistemleri firmaların reaktif enerji harcamalarını takip etmek için kurulan bir sistemdir. Bu sistemler 24 saat boyunca enerji harcamanızı kontrol eder. Bunun için de güç röleleri kullanır. Bu röleler isterseniz firmanızın kullandığı internet hattı üzerine isterseniz de farklı bir GPRS modülü üzerine kurularak 24 saat boyunca takibinizi yapar. Bu şekilde kompanzasyon sistemi işinde uzman kişilerce kurularak takip işleminiz gerçekleştirilmiş olur. Bu sistem ile reaktif ve aktif enerji sınırlarınızın aşılması durumunda hemen bilgilendirilmeniz ve önlem almanız sağlanır. Reaktif enerji harcamasına bağlı olarak herhangi bir cezai işleme tabi tutulmamak için kompanzasyon sistemlerini işletmenizde kullanmanız her zaman sizin yararınıza olacaktır.

EKBproje ve Kompanzasyon Sistemleri

EKBproje uzaktan bilgisayarlı sistemleri ve GPRS bağlantıları sayesinde işletmenizin kanunlarla belirlenen aktif ve reaktif sınırları aşmamanızı sağlar. Zamanında aldığı uyarılar ile günün her saatinde kullanılan enerjilerin artıp azaldığını kontrol ederek sizi bilgilendirir. EKBproje kompanzasyon sistemleri enerji harcamalarınız konusunda her daim sizi bilgilendirmeye çalışan bir firmadır. Bünyesinde barındırdığı çalışma arkadaşları kompanzasyon takibi konusunda uzman kişilerdir. Bu sistemlerin nasıl kurulması gerektiği teknik bilgi ve uzmanlık isteyen bir iş olduğu için bu kişiler her zaman bilgili ve eğitimli kişilerdir. EKB Proje her zaman müşterilerinin iyiliğini düşünür ve bu yüzden herhangi bir enerji sınırının aşılması durumunda müşterilerini bilgilendirir ve müşterilerinin içinin rahat olmasını sağlar.,

www.ekbproje.com Enerji Kimlik Belgesi

EKB TALEP FORMU